Utilizatori conectaţi

· Vizitatori conectaţi: 2

· Membri conectaţi: 0

· Membri înregistraţi: 2,058
· Cel mai nou membru: Jetix

Ultimii membri conectaţi

· SFINXUL7406:47:42
· Marius 1 săpt
· ReVibe 1 săpt
· danii20 1 săpt
· Nicu 2 săpt
· chypri 2 săpt
· Camaro 3 săpt
· ramepat 6 săpt
· jancsi2003 6 săpt
· Falcon 9 săpt

Zi de naştere

La mulţi ani!

Suporter PHP-Fusion

Îţi place PHP-Fusion şi vrei
să îl recomanzi şi altora?

Afişează acest buton
pe site-ul tău:
PHP-Fusion România

Foloseşte codul de mai jos
pentru a afişa butonul.

Mulţumim frumos. B-)

· Codul panoului ·

Portal găzduit de iNES

hosted by iNES

Parteneri şi recomandări

Ultimele articole

Despre rețele și internet (IP, DNS, DHCP, gateway)
Vizualizări: 17.445
Articolul de față este scris cu intenția de a prezenta cât se poate de simplu informații mult prea tehnice pentru a fi prezentate, ca atare, începătorilor. Însoțit de legături pe internet, acest articol vă poate ajuta să înțel...

Calculator virtual online
Vizualizări: 17.343
De când a lansat Drago anunțul despre G.ho.st am primit câteva invitații prin e-mail din partea altor membri din comunitate. Pentru că nu vreau să îmi fac cont la G.ho.st o să vă spun și motivul și vă ofer inclusiv o alternativă în cazul în care dori...

Ce-are limba română cu asistența tehnică?
Vizualizări: 15.605
Pe scurt, limba este mijlocul prin care comunicăm - verbal sau în scris. Dar dacă vi se pare prea scurtă explicația, citiți în continuare.1. De ce ortografie? Practic, regulile lingvistice au apărut ca o nevoie a standardizării limbilor p...

3. Instalarea serverului de internet (Apache, PHP, MySQL)
Categorie: Tutoriale PHP
Vizualizări: 27.690
Un server de internet trebuie să aibă abilitatea de a trimite clientului paginile solicitate. Deoarece programele de navigare pe internet afișează cod HTML, serverele de internet sunt capabile să trimită codul HTML fără configurări suplimentare. &Ici...

2. Cum încep programarea PHP? (cu HTML)
Categorie: Tutoriale PHP
Vizualizări: 21.170
Teoretic totul este simplu dacă știm care este calea și avem abilitățile necesare. Practic, adeseori avem nevoie de ghidare. Înainte de a începe învățarea unui nou limbaj de programare trebuie să identificăm motivul pentru care dori...

Ce e-mail folosim?

Yahoo: 1500 (72.89%)
Gmail: 365 (17.74%)
Hotmail: 23 (1.12%)
MSN/Live: 8 (0.39%)
Altul: 162 (7.87%)

Vezi discuţia

PHP-Fusion România » Adiții PHP-Fusion 7 » Vreau, vreau, vreau!
 Printează discuţia
Setare limba panou
IceTeaFoot
@Nicu: Nu stiu daca sunt chiar asa pretioase Smile) Totul a plecat de la faptul ca eu si tatal meu am sustinut un examen pentru echivalentul ADR-urlui ( pentru soferii profesionisti ) dar pe apa ( ADN - Experti in transportul marfurilor periculoase pe caile navigabile interioare ). Singurul loc din tara unde se poate sustine un astfel de examen este la Galati. Cei de acolo, nu ofera o platforma publica pentru exersarea examenului virtual ( Cum fac cei de la Politie pentru examenul Auto cu chestionare online ). Asa ca m-am gandit, cu ajutorul unui prieten cu putin Javascript, sa fac eu asa ceva. Toate bune si frumoase, am reusit o pagina simpla cu chestionarele. Dupa aceasta, din curiozitate si placere ( Imi place sa fac asa ceva ) am instalat PHP-Fusion pe un domeniu, deoarece am mai lucrat cu CMS-ul cu mult timp in urma si aveam idee despre ce este vorba si am integrat, cu ajutorul tau Grin Grin, acea pagina simpla in PHP-Fusion. De acolo, am facut rost de la scoala de bazele de date cu intrebari/raspunsuri in Excel, le-am transformat din Excel in Json, din Json in PHP. Toate chestionarele de pe site merg pe acelasi model, doar ca bazele de date sunt diferite, exportate de mine Smile La partea cu statistici si top m-am gandit si eu, dar ma depaseste Smile) Acolo doar tu daca ai timp si vointa sa facem ceva Grin Am in mare idee, dar totusi stiu nimic.

keddy
Mda se pare că am greșit arhiva.
Deocamdată nu sunt la laptopul meu să o pot încărca pe cea corectă. Zilele următoare voi actualiza arhiva.
Îmi pare rău pentru greșeala produsă.
Înainte de a posta pe forum citește codul de conduită și despre legalitate.

IceTeaFoot
Nu-i nici cea mai mica problema Keddy Grin Toti mai gresim

keddy
Cum am promis am revenit cu arhiva actualizată.
PS : Sper să fie ceea ce-ți doreai de la această infuzie.
Dacă mai sunt probleme scrie aici.
PS2 : Ideal ar fi să urmezi pașii descriși in postarea 17.
keddy a ataşat:fişier:
links_panel.zip [12.3KO / 23 Descărcări]

IceTeaFoot
Salutare ! Urcat pe ftp, testat, functioneaza, exact cum trebuie :D Deci:

1. Pot scrie Ordine 1 de exemplu de fiecare data :) In meniul de administrare le arata in ordinea 1 pe toate. In panou mi le aseaza in ordinea adaugarii lor.
2. Modificat in panou
Descarcă sursa  Cod
//echo THEME_BULLET;
         echo "&bull;<a href='".$data['lu_url']."' title='".$data['lu_name']."' target='_blank'>".$data['lu_name']."</a><br />\n";

cu
Descarcă sursa  Cod
echo THEME_BULLET;
         echo " <a href='".$data['lu_url']."' title='".$data['lu_name']."' target='_blank'>".$data['lu_name']."</a><br />\n";
         echo "<p />";

Imi place mie mai mult cum arata asa :D

3. Aveti bug in forum ^_^ ( asta e extra ) atasat screenshot.

Cam atat pana acum :D @keddy,@Nicu - asta e extra - Am un "Readme Generator" facut de mine daca va intereseaza :D Si-l gasiti folositor. Sau doar din curiozitate :P. Il pot atasa la cerere :D M-am "jucat" intr-o seara cand n-aveam ce face.
IceTeaFoot a ataşat:poză:
untitled_62.jpg

keddy
Nu pot reproduce bugul despre care vorbeai.
Revenind la infuzie... are 2 buguri cunoscute:
-cel spus de Nicu cu https (în curs de rezolvare).
-dacă pui ordine 1 vei avea 2 legături cu ordinea 1(rezolvat).
PS : Ar fi interesant de văzut acel readme generator, dacă vrei să-l publici.
Editat de keddy la 09-05-2017, 17:23

IceTeaFoot
There you go Grin Nu e cine stie ce, da din lipsa de ocupatie + ca de fiecare data cand fac cate ceva, invat cate ceva Grin Poate va fi folositor cuiva Pfft E si RO si EN Smile Accept critici Grin
IceTeaFoot a ataşat:fişier:
readme_generator.rar [3.69KO / 23 Descărcări]

Salt la forumul:

Conectare

Utilizator

Parolă

Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

Facebook

Activitate forum

Postări în luna curentă: 1
Postări luna trecută: 0
(aceeaşi perioadă)

Creştere cu:

Mesaje scurte

Trebuie să fii conectat pentru a trimite un mesaj.

02-10-2017, 22:20
keddy ne poate spune. A fost foarte avansată la ultima noastră discuție, deci e posibil să fie gata deja.

25-09-2017, 09:23
Se mai aude ceva cu traducerea Ro a versiunii 9 stabile?

04-03-2017, 01:39
Am pus Welcome panel, si introduc HTML din Setari Princiale Grin Ti-am zis ca e o improvizatie =]]

04-03-2017, 00:45
E pentru... ce vrei tu. Grin Functiile respective genereaza tabele sau div-uri HTML in care poti incadra orice ai nevoie.

03-03-2017, 20:48
Am vazut acea postare, e pentru bannere din cate am inteles Grin Dar am reusit, improvizand ^^ Multumesc oricum !

03-03-2017, 17:30
Avem forum, sa stii. Grin Uite aici un rezultat.

02-03-2017, 22:00
Salutare ^^ Pot gasi/lua de undeva panoul vostru din stanga "Parteneri și recomandări" ? Grin Multumesc !

01-03-2017, 17:17
Salut, FanAndrey. Te rog deschide o discutie in forum, ca-i imposibil sa raspund aici. Smile

27-02-2017, 21:23
Buna seara, aveti ideea cum fac atunci cand creez o pagina in php sa pot pune ce vreau eu dupa / gen dedicatii.php sau chat.php si sa nu mai apara viewpage.php?

15-06-2016, 23:32
ok Smile

15-06-2016, 19:08
Dacă te conectezi și intri aici, vei putea descărca fișierul: PHP-Fusion v6.01.16 - RO-EN

01-06-2016, 14:27
mersi mult Nicu, insa nu mai este valabil, duce catre 7

26-05-2016, 05:35
Wow! Văd că a fost eliminat demult. Îl găsești în pachetul PHP-Fusion v6.01.16 - RO-EN. (conectat ca membru)

23-05-2016, 19:21
Da..asa ar trebui, dar daca nu am...m-am uitat si in ftp si in cpanel al site-ului..si lipseste...eu am instalat varianta in engleza, dupa site-ul lor, nu apare. Daca poti sa-mi dai tu acela... te rog

21-05-2016, 02:28
E în nucleu. Intră în panoul de administrare, la panouri. Îl vei găsi în lista de panouri instalate.