Utilizatori conectaţi

· Vizitatori conectaţi: 1

· Membri conectaţi: 0

· Membri înregistraţi: 2,058
· Cel mai nou membru: Jetix

Ultimii membri conectaţi

· Nicu00:36:52
· SFINXUL74 1 zi
· Adriano 2 zile
· VladAlexandru 4 zile
· delir 1 săpt
· Attila 2 săpt
· araC 2 săpt
· keddy 2 săpt
· Danivaran 3 săpt
· Camaro 3 săpt

Zi de naştere

La mulţi ani!

VaB

VaB

Suporter PHP-Fusion

Îţi place PHP-Fusion şi vrei
să îl recomanzi şi altora?

Afişează acest buton
pe site-ul tău:
PHP-Fusion România

Foloseşte codul de mai jos
pentru a afişa butonul.

Mulţumim frumos. B-)

· Codul panoului ·

Portal găzduit de iNES

hosted by iNES

Parteneri şi recomandări

Ultimele articole

Despre rețele și internet (IP, DNS, DHCP, gateway)
Vizualizări: 17.524
Articolul de față este scris cu intenția de a prezenta cât se poate de simplu informații mult prea tehnice pentru a fi prezentate, ca atare, începătorilor. Însoțit de legături pe internet, acest articol vă poate ajuta să înțel...

Calculator virtual online
Vizualizări: 17.402
De când a lansat Drago anunțul despre G.ho.st am primit câteva invitații prin e-mail din partea altor membri din comunitate. Pentru că nu vreau să îmi fac cont la G.ho.st o să vă spun și motivul și vă ofer inclusiv o alternativă în cazul în care dori...

Ce-are limba română cu asistența tehnică?
Vizualizări: 15.671
Pe scurt, limba este mijlocul prin care comunicăm - verbal sau în scris. Dar dacă vi se pare prea scurtă explicația, citiți în continuare.1. De ce ortografie? Practic, regulile lingvistice au apărut ca o nevoie a standardizării limbilor p...

3. Instalarea serverului de internet (Apache, PHP, MySQL)
Categorie: Tutoriale PHP
Vizualizări: 27.806
Un server de internet trebuie să aibă abilitatea de a trimite clientului paginile solicitate. Deoarece programele de navigare pe internet afișează cod HTML, serverele de internet sunt capabile să trimită codul HTML fără configurări suplimentare. &Ici...

2. Cum încep programarea PHP? (cu HTML)
Categorie: Tutoriale PHP
Vizualizări: 21.240
Teoretic totul este simplu dacă știm care este calea și avem abilitățile necesare. Practic, adeseori avem nevoie de ghidare. Înainte de a începe învățarea unui nou limbaj de programare trebuie să identificăm motivul pentru care dori...

Ce e-mail folosim?

Yahoo: 1500 (72.89%)
Gmail: 365 (17.74%)
Hotmail: 23 (1.12%)
MSN/Live: 8 (0.39%)
Altul: 162 (7.87%)

Vezi discuţia

Printează discuţia
Infuzii fusion 7
Yuri
Buna Ziua am cautat pe google am cautat peste tot dar imi dadea site uri rusesti si nu intelegeam nimic. as dorii infuzia server panel cu adaugare server cs verificare etc...si infuzia ca sa pot face alt panel sau mai multe cu alte meniuri sper ca intelegeti ce vreau sa spun va multumesc !!!

Comasare la 23 decembrie 2014, 13:44:19:
nimeni ? up
Editat de Yuri la 23-12-2014, 15:44

VladAlexandru
Salut,

Eu am gasit urmatoarea infuzie:
https://www.php-f...don_id=998

Sa imi zici daca e ce cautai, daca nu dami un link de pe site-urile rusesti, poate te pot ajuta eu. Smile

O seara faina!

Yuri
se numeste status server panel este aici http://phpfusion-skmods.eu/downloads.php?page_id=311 merci ca miai raspuns sarbatori frumoase

VladAlexandru
Nu pot trece de intrebarea de securitate. Astept un raspuns de la o prietena sa imi zica raspunul si am sa o descarc. Smile

Comasare la 24 decembrie 2014, 16:57:32:
Am atasat panou, dar din pacate nu e in engleza sau romana.

Daca nu reusesti sa il traduci. Te poate ajuta unu din colegii mei din casa, dar dupa sarbatori.

Sarbatori fericite!
VladAlexandru a ataşat:fişier:
status_server_panelcz.zip [69.99KO / 272 Descărcări]

Editat de VladAlexandru la 24-12-2014, 18:59

SFINXUL74
O traducere aproximativa o prezint aici, am folosit google translator, dar sper ca iti va usura munca in traducerea ei mai corecta.

Descarcă sursa  Cod

<?php
//Infusion.php - Preklad
$locale['status_nazev'] = "Stare Server";
$locale['status_popis'] = "Status pre CS Source, CS 1.6, GTA:SAMP, Vemtrilo a TeamSpeak";

//Admin - Preklad
$locale['status_1'] = "Stergeti server";
$locale['status_2'] = "Adaugati server";
$locale['status_3'] = "Nume Server";
$locale['status_4'] = "Adresa IP";
$locale['status_5'] = "Port";
$locale['status_6'] = "Administrare";
$locale['status_7'] = "Tip Server:";
$locale['status_8'] = "Numele de afisare:";
$locale['status_9'] = "Adresa IP:";
$locale['status_010'] = "Port:";
$locale['status_011'] = "Vymaza» formulár";
$locale['status_012'] = "Numar­";

//Panel - Preklad
$locale['status_101'] = "Mapa";
$locale['status_102'] = "Jucatori";
$locale['status_103'] = "Status";
$locale['status_104'] = "Pripoji»";
$locale['status_105'] = "Server deconectat";
?>

Pentru a mentine un forum unitar si pentru a utiliza informatia intr-un numar cat mai mic de subiecte, va rugam ca inainte de a deschide o Discutie Noua sa folositi functia Cautare (Search) !
Inainte de a intreba citeste aici
Nu uitati sa cititi si sa respectati regulamentul forumului.

Yuri
eroare dupa ce am facut infuzia Table 'yuri_fusi710.fusion_status_server' doesn't exist

VladAlexandru
Trebuie actualizata infuzia ca sa ruleze pe ultima versiune de PHP-Fusion. Am inceput sa o actualizez, dar o termin dupa ce ma intorc. Trebuie sa fug la uni.

Comasare la 05 ianuarie 2015, 12:22:01:
Am atasat infuzia, functioneaza acuma.

- Am facut legatura cu locales, nu era facuta.
- Am actualizat infusion.php si am adaugat infusions_db.php conform SDK.
VladAlexandru a ataşat:fişier:
status_server_panel.zip [36.9KO / 257 Descărcări]

Editat de VladAlexandru la 05-01-2015, 14:22

Yuri
Multumesc frumos sunteti ff de treaba si foarte priceputi daca ma puneati pe mine nu puteam sa fac asta... oricum acum am vazut infuzia nu e aceea pe care o caut eu....Dar ma ajuta si asta...Poate ma puteti ajuta as dorii infuzia accea de php-fusion stiu ca este ce poti sa o adaugi pe site si este meniul urmator adauga server counter-strile, lista servere, si in index apare un tabel cu serverele adaugate...stiu ca am mai avut o data infuzia da pt php fusion mai vechi....Va multumesc pt munca depusa

VladAlexandru
Cu placere! Smile
Stiu despre ce infuzie vorbesti, am folosito si eu acum mult, mult timp. Idea e ca nu a mai actualizato nimeni de la PHP-Fusion v6 si nu o sa functioneze pe v7. Nici nu stiu de unde sa o descarc. A fost un site la un moment dat unde se gaseau o gramada de infuzii, dar a disparut.
Cineva de pe PHP-Fusion.co.uk avea o baza de date cu un numar considerabil de teme si infuzii pentru PHP-Fusion, daca imi aduc aminte cine am sa il intreb de infuzie.

Yuri
ok as dorii foarte mult multumesc !

Comasare la 30 noiembrie 2015, 13:28:30:
Buna ziua ! As vrea sa stiu daca s-a refacut modificariile pentru versiunea v7 pt infuzia care am discutat cu adaugare server verificare etc... Smile ar prinde de folos in plus foarte multa lume o cauta ... Multumesc numai bine !
Editat de Yuri la 30-11-2015, 15:28

keddy
Dacă mai dorește cineva vechea mea infuzie cs_panel să anunțe aici și o voi actualiza pentru v7.02.07.

Comasare la 22 aprilie 2017, 19:08:01:
Am actualizat într-un final infuzia cs_panel la v7.02.07. Pt cine dorește o are atașată.
keddy a ataşat:fişier:
cs_panel_1.zip [58.7KO / 36 Descărcări]

Înainte de a posta pe forum citește codul de conduită și despre legalitate.

Salt la forumul:

Conectare

Utilizator

Parolă

Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

Facebook

Activitate forum

Postări în luna curentă: 0
Postări luna trecută: 1
(aceeaşi perioadă)

Scădere de: 100,00%

Mesaje scurte

Trebuie să fii conectat pentru a trimite un mesaj.

01-11-2017, 09:04
Ok.Luat.Super Smile Multumim frumos Smile

31-10-2017, 22:44
Ai aici arhiva pentru Php-Fusion v9.0 Final

29-10-2017, 13:16
O intrebare;traducer
ea ce se ofera este pentru v9.01,intre timp este deja 9 RC 4.daca nu chiar deja 9 Stable.Importa faptul sau traducerea este universal valabila pentru toate variantele de v9?

24-10-2017, 15:49
Se poate descarca de mai mult timp de aici.Nu am avut timp sa o pun si pe saitul nostru la descarcare.

02-10-2017, 22:20
keddy ne poate spune. A fost foarte avansată la ultima noastră discuție, deci e posibil să fie gata deja.

25-09-2017, 09:23
Se mai aude ceva cu traducerea Ro a versiunii 9 stabile?

04-03-2017, 01:39
Am pus Welcome panel, si introduc HTML din Setari Princiale Grin Ti-am zis ca e o improvizatie =]]

04-03-2017, 00:45
E pentru... ce vrei tu. Grin Functiile respective genereaza tabele sau div-uri HTML in care poti incadra orice ai nevoie.

03-03-2017, 20:48
Am vazut acea postare, e pentru bannere din cate am inteles Grin Dar am reusit, improvizand ^^ Multumesc oricum !

03-03-2017, 17:30
Avem forum, sa stii. Grin Uite aici un rezultat.

02-03-2017, 22:00
Salutare ^^ Pot gasi/lua de undeva panoul vostru din stanga "Parteneri și recomandări" ? Grin Multumesc !

01-03-2017, 17:17
Salut, FanAndrey. Te rog deschide o discutie in forum, ca-i imposibil sa raspund aici. Smile

27-02-2017, 21:23
Buna seara, aveti ideea cum fac atunci cand creez o pagina in php sa pot pune ce vreau eu dupa / gen dedicatii.php sau chat.php si sa nu mai apara viewpage.php?

15-06-2016, 23:32
ok Smile

15-06-2016, 19:08
Dacă te conectezi și intri aici, vei putea descărca fișierul: PHP-Fusion v6.01.16 - RO-EN