Utilizatori conectaţi

· Vizitatori conectaţi: 8

· Membri conectaţi: 0

· Membri înregistraţi: 2,051
· Cel mai nou membru: IceTeaFoot

Ultimii membri conectaţi

· Falcon 1 zi
· Nicu 1 zi
· IceTeaFoot 2 zile
· SFINXUL74 1 săpt
· danii20 1 săpt
· FanAndrey 2 săpt
· Marius 2 săpt
· lexutzu 2 săpt
· zuker 2 săpt
· Camaro 5 săpt

Suporter PHP-Fusion

Îţi place PHP-Fusion şi vrei
să îl recomanzi şi altora?

Afişează acest buton
pe site-ul tău:
PHP-Fusion România

Foloseşte codul de mai jos
pentru a afişa butonul.

Mulţumim frumos. B-)

· Codul panoului ·

Portal găzduit de iNES

hosted by iNES

Parteneri şi recomandări

Ultimele articole

Despre rețele și internet (IP, DNS, DHCP, gateway)
Vizualizări: 16.771
Articolul de față este scris cu intenția de a prezenta cât se poate de simplu informații mult prea tehnice pentru a fi prezentate, ca atare, începătorilor. Însoțit de legături pe internet, acest articol vă poate ajuta să înțel...

Calculator virtual online
Vizualizări: 16.876
De când a lansat Drago anunțul despre G.ho.st am primit câteva invitații prin e-mail din partea altor membri din comunitate. Pentru că nu vreau să îmi fac cont la G.ho.st o să vă spun și motivul și vă ofer inclusiv o alternativă în cazul în care dori...

Ce-are limba română cu asistența tehnică?
Vizualizări: 15.123
Pe scurt, limba este mijlocul prin care comunicăm - verbal sau în scris. Dar dacă vi se pare prea scurtă explicația, citiți în continuare.1. De ce ortografie? Practic, regulile lingvistice au apărut ca o nevoie a standardizării limbilor p...

3. Instalarea serverului de internet (Apache, PHP, MySQL)
Categorie: Tutoriale PHP
Vizualizări: 26.812
Un server de internet trebuie să aibă abilitatea de a trimite clientului paginile solicitate. Deoarece programele de navigare pe internet afișează cod HTML, serverele de internet sunt capabile să trimită codul HTML fără configurări suplimentare. În c...

2. Cum încep programarea PHP? (cu HTML)
Categorie: Tutoriale PHP
Vizualizări: 20.560
Teoretic totul este simplu dacă știm care este calea și avem abilitățile necesare. Practic, adeseori avem nevoie de ghidare. Înainte de a începe învățarea unui nou limbaj de programare trebuie să identificăm motivul pentru care dorim să o facem. Dacă...

Ce e-mail folosim?

Yahoo: 1496 (72.94%)
Gmail: 362 (17.65%)
Hotmail: 23 (1.12%)
MSN/Live: 8 (0.39%)
Altul: 162 (7.9%)

Vezi discuţia

PHP-Fusion România » Adiții PHP-Fusion 7 » Vreau, vreau, vreau!
 Printează discuţia
Facebook social plugin
ReVibe
Salut, nu stiu cum pot intregra Facebook social plugin intrŽun panou, de ex. panoul de Facebook de pe aceasta pagina.

EDIT : defapt nu stiu unde sa pun codul pt. JavaScript SDK
Editat de ReVibe la 17-10-2011, 20:41

Nicu
Codul panoului nostru este:

Descarcă sursa  Cod
openside("Facebook");
?>
<div align="center" style="height: 300px"><div id="fb-root"></div><script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like-box href="http://www.facebook.com/rofusion" width="170" height="300" show_faces="true" border_color="#ffffff" stream="false" header="false"></fb:like-box></div>
<?php
closeside();

Singurul lucru care are legătură cu saitul nostru, deci care trebuie modificat la tine, este:

http://www.facebook.com/rofusion

Instrucțiuni de instalare:
1. Ca Super Administrator, mergi la: Panoul de administrare -> Administrare sistem -> Panouri;
2. Apasã pe oricare dintre opțiunile numite Adaugã un panou nou;
3. În câmpul de text Nume panou scrie "Facebook";
4. Șterge totul din căsuța Conținut panou și introdu codul de mai sus;
5. Introdu Parola de administrare și alege o Lateralã panou, dupã care apasã butonul Salveazã panoul;
6. Apasã pe legãtura Revenire la administrare panouri, identificã panoul în listã, și apasã pe opțiunea Activeazã din dreptul acestuia.
Editat de Nicu la 11-01-2012, 18:22

georgian
Cand dau previzualizare panou imi zice
Descarcă sursă  PHP
  1. <?php
  2. Could not retrieve id for the specified page. Please verify correct href was passed in.
  3. ?>
. eu vreau sa bag acest panou pentru un grup pe facebook, se poate?

ReVibe
Mersi Nicu, a mers cu codul ca mi lŽai dat tu, am schimbat doar link-ul de la facebook. Eu puneam gresit codul in panou.

Nicu
georgian a scris:
eu vreau sa bag acest panou pentru un grup pe facebook, se poate?

Sincer... nu știu. Nu administrez niciun grup ca să am idee dacă trebuie introdus ceva special în acel cod.

Eu de-aici am preluat codul (pe care l-am adaptat, desigur):
https://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like-box/

banomix
si mie imi da acelasi lucru ca lui georgian

Nicu
Și tot despre un grup e vorba?

felixgeorgescu
Poate fi off-topic, dar tot de facebook e vorba... Are cineva idee care sunt pasii exacti pentru login with Facebook? Am gasit pe phpfusionmods.com aceasta ïnfuzie", insa nu i-am dat de cap....
www.vintileasca.info

andutzel
merge, ms...

georgian
la mine tot nu vrea sa mearga, chiar daca bag si altceva in afar de grup. imi da acea erroare de sus

andutzel
depinde de ce versiune de php folosesti... eu ultima

Nicu
Ia postați aici codul pe care îl puneți în panou, că poate v-a scăpat vreun detaliu. Trebuie să meargă indiferent de versiunea PHP-Fusion.

georgian
openside("Facebook"Wink;
?>
<div align="center" style="height: 300px"><div id="fb-root"></div><script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like-box href="http://www.facebook.com/georgian.ionutz" width="170" height="300" show_faces="true" border_color="#ffffff" stream="false" header="false"></fb:like-box></div>
<?php
closeside();

eWe
Probabil e din cauza ca ai cont personal si nu o pagina. Aici arata persoanele care au dat like.

Nicu
Corect. "Like Box" se folosește pentru chestiile la care se poate da Like. Conturile utilizatorilor nu au buton "Like", ci "Add Friend"/"Adaugă prieten", deci n-aveți cum să folosiți codul de față pentru așa ceva.

georgian
aa. asa sta treaba Grin nu se poate face un update ceva pentru conturi personale si grupuri?

Nicu
Păi asta doar dezvoltatorii facebook pot face. Smile

georgian
cam greu sa iei legatura cu eiSmile)

banomix
nu prea sunt "FAN" facebook, sincer nu ma pasionat niciodata website-urile de socializare, gen hi5, twitter, facebook, etc. explica-ti la mine mura in gura daca se poate chestia cu grup sau cont personal, etc..... ca nu prea am priceput

ReVibe
Iti creezi o pagina de Facebook : Link : https://www.faceb...create.php, apoi la acea pagina ii creezi un user ( nume scurt ), gen rofusion. Dupa ce ai facut toate astea copiezi codul postat mai sus de Nicu si inlocuiesti userul rofusion cu userul tau , ex :

Descarcă sursa  Cod
openside("Facebook");
?>
<div align="center" style="height: 300px"><div id="fb-root"></div><script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like-box href="http://www.facebook.com/userultaudepagina" width="170" height="300" show_faces="true" border_color="#ffffff" stream="false" header="false"></fb:like-box></div>
<?php
closeside();

Salt la forumul:

Conectare

Utilizator

Parolă

Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

Facebook

Memorează pagina

Bookmark and Share

Activitate forum

Postări în luna curentă: 38
Postări luna trecută: 3
(aceeaşi perioadă)

Creştere cu: 1.166,67%

Mesaje scurte

Trebuie să fii conectat pentru a trimite un mesaj.

04-03-2017, 01:39
Am pus Welcome panel, si introduc HTML din Setari Princiale Grin Ti-am zis ca e o improvizatie =]]

04-03-2017, 00:45
E pentru... ce vrei tu. Grin Functiile respective genereaza tabele sau div-uri HTML in care poti incadra orice ai nevoie.

03-03-2017, 20:48
Am vazut acea postare, e pentru bannere din cate am inteles Grin Dar am reusit, improvizand ^^ Multumesc oricum !

03-03-2017, 17:30
Avem forum, sa stii. Grin Uite aici un rezultat.

02-03-2017, 22:00
Salutare ^^ Pot gasi/lua de undeva panoul vostru din stanga "Parteneri și recomandări" ? Grin Multumesc !

01-03-2017, 17:17
Salut, FanAndrey. Te rog deschide o discutie in forum, ca-i imposibil sa raspund aici. Smile

27-02-2017, 21:23
Buna seara, aveti ideea cum fac atunci cand creez o pagina in php sa pot pune ce vreau eu dupa / gen dedicatii.php sau chat.php si sa nu mai apara viewpage.php?

15-06-2016, 23:32
ok Smile

15-06-2016, 19:08
Dacă te conectezi și intri aici, vei putea descărca fișierul: PHP-Fusion v6.01.16 - RO-EN

01-06-2016, 14:27
mersi mult Nicu, insa nu mai este valabil, duce catre 7

26-05-2016, 05:35
Wow! Văd că a fost eliminat demult. Îl găsești în pachetul PHP-Fusion v6.01.16 - RO-EN. (conectat ca membru)

23-05-2016, 19:21
Da..asa ar trebui, dar daca nu am...m-am uitat si in ftp si in cpanel al site-ului..si lipseste...eu am instalat varianta in engleza, dupa site-ul lor, nu apare. Daca poti sa-mi dai tu acela... te rog

21-05-2016, 02:28
E în nucleu. Intră în panoul de administrare, la panouri. Îl vei găsi în lista de panouri instalate.

13-05-2016, 13:31
salut Smile nu este problema, dar de unde iau aceasta extensie? este aici pe site?

12-05-2016, 12:29
Ai dreptate, scuze! Grin Panoul corect e last_seen_users_pa
nel